Plan budowy oraz części składowe Wszechświata

mice
źródło: upload.wikimedia.org
Biblijny punkt widzenia na powstanie wszechświata skupia się wokół istnienia wszechmocnego, wiecznego Projektanta, który miał określony plan dla swojego stworzenia. Wszechświat, Układ Słoneczny, nasza Ziemia powstały dzięki zaplanowanej i uporządkowanej ingerencji wybitnie inteligentnej twórczej Istoty. (…).
Każdy z nas zastanawiał się kiedyś nad powstaniem wszechświata. Logika i doświadczenie pokazują, że żaden znany nam przedmiot charakteryzujący się uporządkowaną konstrukcją nie mógł powstać w wyniku spontanicznego procesu. Na przykład książka jest efektem wielu godzin starannego planowania i pisania. Obraz odzwierciedla pewną ideę lub scenę widzianą oczami artysty, którą następnie ludzka ręka przenosi na płótno za pomocą pędzla. Budynki są dziełami architektów kreślących projekty, dzięki którym robotnicy mogą układać złożone struktury w uporządkowaną całość.

Świat wokół nas charakteryzuje się taką konstrukcją i złożonością, że wykracza to poza nasze wyobrażenie.  Atomy, cząsteczki, komórki i wszystkie żywe organizmy stanowią dowód, że wszechświat powstał w wyniku mistrzowskiego planu i projektu inteligentnej Istoty. Ponadto logiczne rozumowanie potwierdza, że struktury charakteryzujące się uporządkowaną konstrukcją muszą mieć projektanta. W związku z tym, czy uznanie, że konstrukcja wszechświata jest wynikiem pracy inteligentnego Stwórcy-Projektanta, nie jest logicznym rozwiązaniem? Pierwsza teza biblijnego modelu stworzenia świata jest więc prawdziwa, logiczna i rozsądna.

Części składowe stworzenia

budowlaniec

Aby rozpocząć każdą budowę, przedsiębiorca musi najpierw zebrać surowce. Chcąc na przykład rozpocząć budowę bloku mieszkalnego, należy najpierw zgromadzić na miejscu budowy podstawowe materiały budowlane, takie jak drewno, cement i cegły. Ciekawe jest, że biblijny opis stworzenia rozpoczyna się od szczegółowego przedstawienia surowców, użytych do zbudowania wszechświata.

Wiemy, że wszystko co istnieje we wszechświecie, zbudowane jest z cząsteczek elementarnych – atomów. Każdy atom składa się z trzech głównych elementów: przestrzeni, materii i energii. Własnie te trzy elementy zostały stworzone przez Boga pierwszego dnia stworzenia i jest o nich mowa w trzech pierwszych  wersetach Biblii.

Przestrzeń i materia

W Księdze Rodzaju 1;1-3 jest napisane:

„Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię. Ziemia zaś była bezładem i pustkowiem; ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód, a duch Boży unosił się nad wodami. Wtedy Bóg rzekł: ‚Niechaj się stanie światłość!’ I stała się światłość.”

Jeżeli dokładnie przyjrzymy się tym wersetom, lepiej zrozumiemy początkowe stadia procesu tworzenia. Na przykład werset pierwszy mówi, że Bóg stworzył niebo i ziemię. Fragment ten sugeruje, że Bóg stworzył ciała niebieskie istniejące we wszechświecie, a także naszą planetę Ziemię. Jednak jeśli zbadamy dokładnie znaczenie słów niebo ziemia  w języku hebrajskim, w którym została napisana Księga Rodzaju, odkryjemy, że słowa te mają głębsze znaczenie. Niebo  w wersecie pierwszym to hebrajskie szamayim, oznaczające „niebiosa”, firmament, przestrzeń„. Jedną z pierwszych rzeczy stworzonych przez Boga jest więc przestrzeń. Po drugie, widzimy hebrajskie słowo erets, które należy rozumieć jako „ziemię, pył, grunt, materię lub substancję, z której można lepić przedmioty”. W związku z tym, zgodnie ze słowem Bożym stworzenie rozpoczyna się od powstania dwóch podstawowych elementów: przestrzeni i materii.

Pustkowie i chaos

Także drugi ważny aspekt stworzenia podstawowych komponentów jest zawarty w Piśmie Świętym. Ziemia – materia była pustkowiem i chaosem (Rodzaju 1;2). Oznacza to, że materia nie stanowiła jeszcze wtedy uporządkowanej konstrukcji. Brak uporządkowania opisany jako „pustkowie i chaos” można zilustrować za pomocą klocków porozrzucanych na podłodze. Nie przedstawiają one żadnej uporządkowanej konstrukcji. W ten sam sposób materia będąca jednym z komponentów atomu, była na początku pozbawiona kształtu i konstrukcji.

Światłość

Trzecim głównym składnikiem struktury atomu jest światło. Biblia mówi: „Wtedy Bóg rzekł: ‚Niechaj się stanie światłość’ I stała się światłość (Rodzaju 1;3). Zostało wtedy stworzone pełne widmo fal elektromagnetycznych. Często myślimy, że pojęcie światła ogranicza się jedynie do tego, co możemy dostrzec okiem. Jednak jeśli przyjrzeć się bliżej definicji światła, wykracza ono daleko poza zakres percepcji wzrokowej. Każda fala zawarta w widmie elektromagnetycznym, ograniczonym z jednej strony promieniowaniem gamma, z drugiej zaś falami radiowymi, jest nośnikiem różnej energii. Jedynie światło, czyli fale tworzące kolory tęczy, są dostępne dla ludzkiego oka. Dlatego też gdy Bóg powiedział: „Niechaj się stanie światłość!”, zostało stworzone całe widmo elektromagnetyczne. Innymi słowy, to  wtedy powstała energia. Jeśli zmierzymy energię atomu, okaże się, że zawiera się ona w granicach zakresu fal elektromagnetycznych.

widmo-fal

Widzimy więc, że pierwsze trzy wersety Biblii jasno opisują początek przestrzeni, materii i energii, które są głównymi elementami atomu – podstawowego składnika wszechświata. Czy nie jest interesujące, że biblijny model atomu jest taki sam, jak jego współczesny model?

NIEBO=PRZESTRZEŃ

ZIEMIA=MATERIA

ŚWIATŁO=ENERGIA

Zobacz także:

Woda na Księżycu

Powstawanie planet wewnętrznych

“Skrojony Wszechświat”

Paradoks słabego Słońca

Superkumulacja w kosmicznym totolotku czyli kosmiczny krajobraz bez Boga

* źródło: "W poszukiwaniu prawdy o początkach" G.S.MCLean, R.Oakland, L.MCLean Część 1 - "Biblijny Model Stworzenia Świata" str. 1-3
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s