Sinkhole i elektryczny wszechświat

porównanie

Leje krasowe – inaczej sinkhole – dawniej praktycznie nieznane, od 2010 r. występujące coraz liczniej a ostatnimi czasy prawie codziennie w różnych miejscach na ziemi. Bez względu na faktyczne przyczyny, niezwykłe, nienotowane wcześniej zmiany zachodzą na naszej planecie.

Poniżej ciekawe wideo:

*

Dla bardziej zainteresowanych od 9:41 minuty wideo i poniżej wyjaśnienie powstawania sinkholi, trzęsień ziemi i wzmożonej aktywności wulkanicznej, oparte o teorię elektrycznego kosmosu:

Teoria elektrycznego kosmosu widzi wszechświat jako gigantyczny silnik elektryczny, napędzany przez wymianę ładunku, między naładowanymi cząstkami. Przy okazji pozwala wyjaśnić mechaniczne i elektromagnetyczne siły odpowiedzialne za powstawanie tzw. lejów krasowych.

Pojawienie się sinkkholi zwykle tłumaczy się przez działanie podziemnych cieków wodnych albo stopniową erozję, ale co z miejscami, gdzie takie czynniki nie występują, a mimo to leje krasowe się pojawiają?

Oficjalna teoria jest w stanie wytłumaczyć tylko kilka przypadków, ale nie poradzi sobie już z takimi zdarzeniami, jakie miały miejsce np.: w Stanie Wyoming, w Izraelu, Australii, Szwecji, Bośni, Peru, Nowej Zelandii, Stanie Oregon (pokazane w zamieszczonym wideo).

Teoria elektrycznego wszechświata daje proste wyjaśnienie elektromagnetycznych i mechanicznych sił, stojących za powstawaniem sinkholi itd.

faster

Aktywność słoneczna wpływa bezpośrednio na prędkość obrotu Ziemi. Im więcej energii wytwarza Słońce, tym szybciej Ziemia rotuje. Tak jak w silniku elektrycznym, istnieje różnica potencjału elektrycznego, która napędza obrót naszej planety.

stator

Słońce wchodzi aktualnie w okres swojego minimum być może podobnego do tzw. Minimum Maundera tj. charakteryzuje się niską aktywnością. Niska aktywność słoneczna, oznacza mniej dodatnio naładowanych protonów docierających do zewnętrznej atmosfery Ziemi. Różnica potencjału, pomiędzy pozytywnie naładowaną górną warstwą atmosfery i powierzchnią Ziemi posiadającą negatywny ładunek zmniejsza się. Rezultat – obrót naszej planety zwalnia. To z kolei sprawia, że Ziemia staje się mniej „podłużna” jak owal i przyjmuje kształt bardziej okrągły niczym sfera. Indukowane naprężenie mechaniczne powoduje deformacje, a w rezultacie pęknięcia, jamy, dziury, szczeliny w skorupie.

Istotna jest również różnica potencjału pomiędzy skorupą ziemską a jej jądrem. Jądro Ziemi ma ładunek +dodatni, skorupa – ujemny. Swoją drogą na podobnej zasadzie zbudowany jest atom ;-).

Różnica potencjałów pomiędzy powierzchnią Ziemi a jej wnętrzem, działa niczym spoiwo, przyciągając powierzchnię i jądro do siebie. Kiedy różnica potencjałów spada, tworzą się luźne przestrzenie, pod powierzchnią. Nacisk wywierany na powierzchnię ziemi, przez te dwa czynniki (siły elektryczne i mechaniczne) objawia się w postaci wzrostu ilości trzęsień ziemi. Utrata spójności przez skorupę ziemską (spowodowana zmianą kształtu naszej planety) tworzy pęknięcia i wzrost aktywności wulkanicznej, no i oczywiście tworzą się liczne sinkhole.

Sinkhole nie są więc odizolowanym zjawiskiem, ale wiążą się z trzęsieniami ziemi, wulkanami, tsunami, dziwnymi dźwiękami słyszanymi w różnych miejscach naszej planety i ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi. A to dopiero początek … Więcej informacji znajdziesz tutaj: Minimum Słoneczne.

„Jeśli chcesz zrozumieć Wszechświat myśl w kategoriach energii, częstotliwości i wibracji.”

Nicola Tesla

Zobacz także:

Pola podstawowe

World weather is collapsing

źródło: Sinkholes: The groundbreaking truth

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.