Binary digits „0” „1” TAK lub NIE – czyli programowanie Uniwersum 🖥️

„Wszystkie interakcje w uniwersum przenoszą nie tylko energię, ale także informację. Cząstki nie tylko zderzają się ze sobą, ale zajmują się kalkulacją. Dzięki postępującej kalkulacji rozwija się rzeczywistość.”

Seth Loyd

Profesor Cambridge Massachusetts Institut of Technology Seth Loyd, który stworzył pierwszy funkcjonujący komputer kwantowy, jest przekonany, że nasze uniwersum można programować. Podobnego zdania jest Jürgen Schmidhuber, uznany specjalista od komputerów.

Konrad Zuse (1910-1995), który w 1941 roku stworzył pierwszy całkowicie automatyczny, sterowany przez program i dający się dowolnie zaprogramować komputer powiedział już w 1970 roku: Całe uniwersum działa jak jeden wielki komputer z kodem, który wszystko umożliwia.

Komputery pracują na binary digits (w systemie binarnym „0” „1”) – potrafi to również uniwersalne pole informacji. Wszystko, każda cząsteczka, każde pole siłowe, nawet kontinuum czasoprzestrzenne, czerpie swoją funkcję, znaczenie i właściwą egzystencję z decyzji binarnych, czyli z bitów. Jak zauważył John Wheeler to, co nazywamy rzeczywistością, powstaje z głośnych pytań, na które trzeba udzielić odpowiedzi tak lub nie. John Wheeler jest również autorem sloganu: The It from the Bit (byt pochodzi z jednostki informacyjnej).

Na podstawie „Fizyka kwantowa na co dzień” dr Urlich Warnke

💡4 zasady przy uruchamianiu rzeczywistości

💡Wielki kosmiczny hologram

🕸️Telegram